Резиме за размена на Coinbase

Седиште Сан Франциско, Калифорнија
Пронајден во 2012 година
Мајчин токен НА
Наведена криптовалута 3000+
Трговски парови 150+
Поддржани валути на Fiat УСД, ЕУР, GBP
Поддржани земји 100+
Минимален депозит 2 долари
Надоместоци за депозити ACH – Бесплатно / Fedwire – $10 / Silvergate Exchange Network – Бесплатно / SWIFT – 25 $
Максимална дневна граница за купување 25 илјади долари/ден
Надоместоци за трансакции $0,99 до $2,99
Надоместоци за повлекување 0,55% до 3,99%
Апликација iOS Андроид
Поддршка за корисници Телефон за е-пошта

Преглед на Coinbase

Coinbase е една од најголемите крипто-размени во светот со над 56 милиони потврдени активни корисници . Coinbase ви овозможува да купувате, продавате и тргувате со популарни криптовалути како Биткоин. Coinbase е глобално призната размена, која ги олеснува сите крипто со фиат валути во повеќе од 32 земји , а исто така е препознаена како една од највредните јавни компании во САД.. Има над 20 милијарди долари средства и над 50 милијарди долари крипто со кои се тргува со помош на нејзината платформа. Основана е во 2012 година од Брајан Армстронг и Фред Ехрсам во Сан Франциско, Калифорнија. Оваа размена беше ребрендирана во 2016 година во Глобална размена на дигитални средства (GDAX). Неодамна Coinbase Global Inc. беше на листата на Nasdaq со над 75 милијарди долари, а акциите беа отворени на 381 $.

Преглед на Coinbase

Преглед на Coinbase – Преглед на платформата

Што е Coinbase?

Coinbase е целосно регулирана и лиценцирана размена на криптовалути на 40 територии на американски држави. Coinbase првично дозволи само тргување со Bitcoin, но брзо почна да додава други криптовалути кои одговараат на нејзините децентрализирани критериуми. Coinbase всушност има два основни производи; брокерска берза и професионална платформа за тргување со име GDAX. Сепак, двете може да се користат независно еден од друг. Денес, Coinbase нуди сè, од инвестирање во криптовалути, напредна платформа за тргување до старателски сметки на Coinbase за институциите, паричник за малопродажни инвеститори и сопствена стабилна монета – монета во американски долари (USDC). Паричникот за криптовалути на Coinbase е достапен во над 190 земји. Исто така, има неколку илјади вработени ширум светот.

Преглед на Coinbase

Преглед на Coinbase – Земете Coinbase Wallet

Прегледите на Coinbase го препознаваат како една од најдобро обезбедените платформи за купување, продавање, складирање и пренос на монети и криптови. Нејзината мисија е да им понуди отворен финансиски систем на своите членови и исто така да помогне да се конвертира дигиталната валута во локална валута.

Карактеристики

Ајде да разговараме за некои од карактеристиките на платформата во нашиот преглед на Coinbase

 • Coinbase има платформа за програмери каде што им дава шанса на програмерите да изградат API кои снимаат историски информации за цените и податоци во реално време за крипто поддржани од Coinbase.
 • Компанијата има комерцијална платформа за бизнисите да користат криптовалути за нивните производи и услуги. Со нудење на API документација , овие бизниси можат да ги прегледаат и користат производите на Coinbase за поставување лесен и безбеден систем за прифаќање на криптовалутите како начин на плаќање. Ова им овозможува на корисниците на Coinbase да купуваат монети користејќи крипто.

Преглед на CoinbaseПреглед на Coinbase – Испратете и примајте крипто

 • Многу прегледи на компании споменуваат дека Coinbase обезбедува интуитивна платформа која е лесна за употреба. Споредувањето на цените, проверката на билансите, извршувањето на налозите за купување-продажба се на само неколку клика.
 • Платформата се користи како почетна точка за трговците да влезат на пазарот на криптовалути. Трговците можат да купат неколку криптови како Биткоин , Кеш, Етер, Лајткоин и многу повеќе.
 • Како што беше споменато во други прегледи, надоместоците за Coinbase се малку повисоки во споредба со другите брокери, но овие такси вреди да се платат за услугите што се нудат. Тие вклучуваат такси за купување, размена и мрежни надоместоци за повлекувања.
 • Мобилниот паричник Coinbase им овозможува на трговците безбедно да ги чуваат своите крипто. Нуди фраза која му овозможува на корисникот да ги извлече клучевите од криптовалутите во паричникот.
 • Припејд кредитната картичка Coinbase е позната како картичка Coinbase, која има апликација достапна на Google Play Store и Apple App Store. Ова му помага на корисникот поефикасно да купува криптовалути. Трговците исто така можат да побараат виза картичка, која им овозможува да ги трошат криптите што се чуваат на крипто берзата

Преглед на Coinbase

Преглед на Coinbase – Карактеристики

 • Coinbase обезбедува „Affiliate програма Coinbase“ за оние кои би сакале да работат како партнери или партнери за рекламирање. Ќе добивате такси за тргување за првите три месеци што корисникот ги тргува на Coinbase com преку вашата врска за упатување.
 • Една од причините зошто Coinbase е една од најдобрите размени за крипто е затоа што луѓето можат да купат Биткоин и неколку други монети со користење на фиат валути преку кредитна картичка , дебитна картичка и банкарски трансфер.
 • Ако сакате инстант размена и сакате да испраќате и примате пари со Bitcoin , но треба да извршите трансакции со фиат валути, користејќи ја функцијата Coinbase наречена „инстант размена“. Наместо да користите фиат валута за да купите Биткоин и да ја испратите до примачот, можете да ја користите функцијата за инстант размена за да направите беспрекорен моментален трансфер.
 • Можете да го надградите до GDAX целосно бесплатно доколку сте заинтересирани да купувате и продавате монети и да тргувате со нив. Можете лесно да префрлите на платформата GDAX или Coinbase Pro. GDAX нуди широк избор на криптовалути за тргување, а исто така можете да тргувате помеѓу криптовалути.

Преглед на Coinbase

Преглед на Coinbase – Сите ваши дигитални средства на едно место

 • Една од најважните карактеристики е дека Coinbase чува 99% од своите средства во офлајн ладилници , обезбедувајќи безбедност од хакери. 1% од средствата што се достапни онлајн се веќе осигурени. На овој начин трговците се обештетуваат во случај на немил настан.
 • Тимот за услуги на клиентите на Coinbase е многу посветен и може да се контактира во секое време

Преглед на Coinbase

Преглед на Coinbase – платформа за криптовалути

Добрите и лошите страни на Coinbase

Дозволете ни да разгледаме неколку добрите и лошите страни на Coinbase -

Добрите Конс
Платформата има лесен и едноставен за користење интерфејс Coinbase не е достапен во неколку земји
Coinbase прифаќа големи криптовалути и фиат валути Во споредба со неговите конкуренти, надоместоците за тргување и размена на Coinbase се малку високи
Веб-страницата нуди ексклузивна платформа за напредни трговци наречена Coinbase Pro Корисникот не ги контролира клучевите од паричникот
Мобилната апликација ги има сите карактеристики на работната површина Оние кои се заинтересирани за тргување со алткоини нема да најдат толку многу како некои други размени
Многу висока ликвидност
Има солидна разновидност на алткоини избори

Објаснети добрите

Исклучително лесен интерфејс: интуитивниот дизајн на Coinbase им олеснува на трговците од сите нивоа да се движат низ корисничкиот интерфејс и да користат алатки за да прават ефективни и профитабилни занаети. Пријавувањето и купувањето криптовалути е прашање на минути.

Висока ликвидност: Размената на крипто е многу нестабилен пазар. Повеќе нестабилност значи повеќе лизгања. Сепак, инвеститорите можат да бидат заштитени со ликвидност, а Coinbase е една од најликвидните берзи.

Избори на Altcoin: Постојат повеќе од 25 криптовалути за инвестирање, тргување и удел.

Конс Објаснети

Високи такси Coinbase: Новите трговци може да ја сметаат стандардната платформа Coinbase скапа во споредба со другите. Користењето на Coinbase Pro е поевтина алтернатива. Можете да се префрлите на него бесплатно, но има карактеристики кои би можеле да бидат огромни.

Корисниците на Coinbase немаат целосна контрола врз нивните клучеви од паричникот. Корисниците немаат целосна автономна контрола врз нивните имоти, што, во суштина, е спротивно на етосот на децентрализирана валута или финансии. Ова може да се избегне ако инвеститорот ја повлече својата валута во сопствениот личен паричник, по можност тврд паричник.

Ограничени опции за алткоини: Сериозните трговци споменуваат во нивните прегледи дека нема доволно широк спектар на алткоини.

Дали е Coinbase Legit?

Преглед на Coinbase

Преглед на Coinbase - Coinbase е легален

Различни прегледи на Coinbase сугерираат дека Coinbase е легитимна крипто размена и тие работат во 30 држави во САД. Има различни лиценци за да се грижи за сите видови трговци ширум светот. Овие лиценци гарантираат дека сите практики на компанијата се легални, а парите на трговците се безбедни и со интегритет. Оваа платформа се користи во неколку земји за правење трансакции како што се испраќање, складирање или примање крипто. Карактеристиките за купување и продавање на Coinbase се достапни само во неколку земји. Компанијата цврсто се бори и против нелегалниот пазар кој тргува и со Биткоин. Coinbase следи и прегледува какви плаќања се вршат и гледа дали тие имаат некаква врска со црниот пазар, коцкањето или други нелегални активности. Ако е така, тие или ја замрзнуваат сметката или целосно ја затвораат.

Кој може да користи Coinbase?

Ајде да зборуваме за кого е идеално Coinbase во овој преглед:

 • Coinbase обезбедува одлично корисничко искуство бидејќи интерфејсот е лесен за учење и им помага на новите трговци да дознаат за придобивките од користењето на онлајн размена на крипто. Трговците можат да префрлаат средства на платформата GDAX. Тоа е еден од најлесните начини за трансакција на неколку валути на оваа платформа.
 • Ако барате начин да купите крипто користејќи фиат валути, тогаш Coinbase е најдобриот избор.

Преглед на Coinbase

Преглед на Coinbase – Плати со coinbase

 • Ако сте инвеститор во мал бизнис, кој бара да ги инвестира вашите пари во криптовалути, тогаш Coinbase е идеален. Но, ако сте голем инвеститор или голем бизнис и инвестирате големи суми пари во крипто или биткоин, тогаш можеби сметате дека надоместоците за Coinbase се малку високи.

Дали е Coinbase безбеден?

Нашиот преглед на безбедносните мерки на Coinbase Exchange е многу позитивен. Кога станува збор за инвестирање и тргување со крипто, Coinbase нуди врвна безбедност.

 • Coinbase е една од четирите централи кои имаат лиценца во Њујорк според пилот програмата BitLicense и строго се придржуваат до правилата KYC (познајте го вашиот клиент) и се во согласност со прописите.
 • Coinbase има неколку лиценци за работа во САД и други земји. Нејзините средства се осигурани, така што нема да изгубите ниту една од вашите тешко заработени пари од Coinbase со кражба или хакирање.
 • Coinbase користи различни безбедносни мерки за имателите на сметки. Важно е да се разбере дека секој крипто на која било сметка за размена е безбеден само како што го прави сопственикот на сметката. Неопходно е да се користат силни лозинки и да се користат достапните безбедносни карактеристики, како што е проверката во два чекора.
 • Coinbase има проверка во два чекора, најавувања со биометриски отпечатоци, осигурување во случај кога самиот Coinbase е прекршен (ова осигурување не важи ако вашата сметка е пробиена поради ваш недостаток на безбедносни мерки), а исто така складира 98% од средствата на корисниците во офлајн ладилници.
 • Coinbase ви покажува QR-код, кој го претставува тајниот клуч, кој потоа ќе треба да го скенирате со помош на апликацијата Authenticator на вашиот телефон.

Преглед на Coinbase

Преглед на Coinbase – Започнете

 • Дигиталната валута не се смета за законско средство за плаќање и затоа не е поддржана од SIPC или FDIC. Coinbase обезбедува осигурување со здружување на салда на Coinbase и нивно држење на сметки за чување во УСД, средства на пазарот на пари деноминирани во УСД или ликвидни американски благајнички.
 • Во Coinbase, треба да се регистрирате со вашите вистински лични податоци и тоа треба да се потврди. Coinbase сака да знае со кого соработува, а тоа може да се направи само со потврдување на вашата адреса за е-пошта, телефонски број, доказ за идентитет и детали за банкарска сметка/кредитна картичка. Тие го поставија овој процес на таков начин што вие, како купувач, немате многу проблеми да го направите ова.
 • За адресата на е-пошта, ќе добиете е-пошта за потврда и, за вашиот мобилен број, SMS за потврда. Може да го проверите вашиот доказ за идентитет со прикачување на фотографија направена преку веб камерата или со помош на камерата на вашиот паметен телефон. Ако сте на вашиот десктоп, ќе добиете специјална врска преку СМС каде што можете да го поставите вашиот пасош. Откако ќе ја поставите вашата лична карта, таа автоматски ќе се провери. Ова трае околу 2 минути.
 • Coinbase обезбедува солидна количина на безбедност во споредба со голем број други водечки размени. Ова е една од причините зошто Coinbase е одлична понуда за оние кои сакаат безбедно да започнат со инвестирање во криптовалути.
 • Тоа, рече, премисата на криптовалутата е да се отстранат посредниците каде што е можно и да се има целосна контрола врз сите ваши средства. Додека Coinbase обезбедува лесен влез во инвестирањето во криптовалути, важно е да научите за правилната безбедност и складирање на криптовалутите. Добрите крипто-инвеститори може да го користат Coinbase Pro за неговите намалени такси, а потоа да ги повлечат своите имоти на сопствено безбедно ладно складиште, исто така Coinbase Pro наскоро ќе го наведе Dogecoin.

Ладно складирање од Coinbase

Ако го оставите вашиот крипто во онлајн-паричник или платформа од трета страна, постојат шанси тој да биде хакиран или да биде украден. Coinbase има строги безбедносни контроли околу својата платформа и нуди посветеност за складирање на ладилници . 99% од монетите и средствата за криптовалути на клиентот се чуваат во ладилници, што значи дека овие монети остануваат офлајн во секое време. На овој начин, криптите на трговецот се безбедни и не се хакирани или украдени.

Видови на сметки

Ајде да ги разгледаме типовите на сметки на Coinbase:

 • Стандардната сметка на Coinbase може да ја користат трговците почетници. И покрај тоа што нуди малку алатки за тргување на своите корисници, многу критики ја фалат неговата леснотија на користење.
 • Трговските сметки на Coinbase Pro може да ги користат поискусни трговци каде што имаат пристап до напредни графикони, техничка анализа, алатки и разни видови нарачки.

Наведени криптовалути на Coinbase

 • Биткоин (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • XRP (XRP)
 • Врска со синџири (ЛИНК)
 • Биткоин кеш (BCH)
 • Визијата на Биткоин Сатоши (BSV) (само испраќање)
 • Litecoin (LTC)
 • EOS (EOS)
 • Тезос (XTZ)
 • Ѕвездени лумени (XLM)
 • Монета во УСД (USDC)
 • Космос (ATOM)
 • Цртичка (ЦРТИЧКА)
 • Ethereum Classic (ETC)
 • Zcash (ZEC)
 • Произведувач (MKR)
 • Соединение (COMP)
 • Основен токен за внимание (БАТ)
 • Алгоранд (ALGO)
 • ОМГ мрежа (ОМГ)
 • Даи (DAI)
 • 0x (ZRX)
 • Kyber мрежа (KNC)
 • Бенд протокол (BAND)
 • Аугур (REP)
 • Орхидеја (OXT)

Услуги обезбедени од Coinbase

Ајде да ги разгледаме услугите што ги нуди Coinbase:

Брокерски услуги

 • Coinbase нуди брокерски услуги за криптовалути за сите негови трговци да купуваат крипто преку нивната платформа.

Coinbase Заработи

 • Coinbase има програма „ Coinbase Earn “ како начин да ги поттикне корисниците да гледаат видеа за да научат за различни видови крипто.
 • Корисниците треба да пополнат квиз за тоа што научиле од видеото
 • Корисниците на Coinbase добиваат крипто за секој завршен квиз.
 • Оваа програма е достапна за ограничен период и за ограничен сет на клиенти

Преглед на Coinbase

Преглед на Coinbase – Заработете крипто

Coinbase Pro

Преглед на Coinbase

Coinbase Pro – најдобро место за тргување со дигитална валута

Искусните трговци можат да користат комерцијална платформа за тргување наречена Coinbase Pro. Во споредба со стандардната платформа, таа нуди значително поубаво искуство со табелите и трговијата. Корисникот има опција за тргување со маргина и може да пласира нарачки на пазарот, да ги ограничи и стопира со пониски провизии.

Coinbase Pro има 80 трговски парови и два достапни преклопувања и индикатори - EMA (12) и EMA (26).

Многу прегледи споменуваат дека Coinbase Pro е, далеку, подобра платформа за оние кои сакаат активно да тргуваат или инвестираат со пониски такси и повеќе функции.

За бизниси

Ако сте бизнис кој бара начин да го инвестирате вашиот капитал во криптовалута, Coinbase ги нуди следните услуги -

Преглед на Coinbase

Преглед на Coinbase – Алатки за инвестирање

Премиер

Prime на Coinbase е платформа за професионалци; тој е специјално изграден за институционални инвеститори, управуван и во сопственост на Coinbase.

Трговија

Coinbase нуди комерцијална услуга која им овозможува на бизнисите да користат крипто како начин на плаќање без никакви надоместоци за трансфер.

Преглед на Coinbase

Преглед на Coinbase – понудени услуги

Притвор

Независниот капиталистички бизнис може да го користи старателството како средство за криптовалута во берзата

Вложувања

Стартапите можат да соберат средства за своите проекти користејќи ги вложувањата на Coinbase.

Мобилна апликација

 • Целосно функционалната мобилна апликација на Coinbase може да се преземе бесплатно на уреди со Android и IOS. Оваа мобилна апликација му овозможува на трговецот да ги извршува истите функции како и десктоп-страницата. Има многу позитивни критики.
 • Мобилната апликација на оваа компанија може да се користи за едноставни пласмани на нарачки, а трговецот може или да постави нарачка за купување-продажба на оваа апликација. Трговецот треба да кликне на копчето за конвертирање, да ја избере криптовалутата и да нарача за нешто помалку од 1 минута.
 • Coinbase има подобрен вести, кој е сеопфатен и често се ажурира. Тој нуди преглед на статии од извори како Coindesk, Bloomberg директно на апликацијата.
 • Мобилната апликација на Coinbase обезбедува неколку напредни безбедносни карактеристики, а исто така овозможува двофакторна автентикација, безбедносни известувања, скенирање на отпечатоци од прст само со допир на копче.

Надоместоци за Coinbase

Надоместоците на Coinbase варираат во различни земји и региони. Исто така, наплатува променливи распони од околу 0,50% при купување и тргување.

За нашиот преглед, ќе се фокусираме на таксите што се наплаќаат во Соединетите Држави

 • 0,99 $ за вкупен износ на трансакција помал или еднаков на 10 $
 • 1,49 $ за вкупен износ на трансакција од 10 $, но помал или еднаков на 25 $
 • 1,99 УСД за вкупен износ на трансакција од 25 УСД, но помал или еднаков на 50 УСД
 • 2,99 УСД за вкупен износ на трансакција од 50 УСД, но помал или еднаков на 200 УСД

Надоместоци за Coinbase Pro

Надоместоците за Coinbase Pro се значително пониски и помалку комплицирани. Дигиталните средства и ACH трансферите се бесплатни за депонирање и повлекување. Преносите се 10 долари за депонирање и 25 долари за повлекување.

Процес на отворање сметка

Многу корисници ја ценат практичноста на процесот на отворање сметка на Coinbase во нивните прегледи. Отворањето сметка со Coinbase е многу лесно. Coinbase е во согласност со задолжителните барања за KYC. Трговецот треба да достави копија од личната карта заедно со доказ за престој за постапката за проверка на сметката.

 • Пријавувањето за Coinbase е многу јасен и лесен процес. Прво, внесете го вашето име, е-пошта и силна лозинка. Потоа ќе ви каже да ја потврдите вашата е-пошта. Откако ќе ја потврдите вашата адреса за е-пошта, го избирате типот на сметката. Кога ова е направено, треба да поставите 2FA со потврдување на нивниот телефонски број. Coinbase подоцна ќе го користи овој број за да испрати кодови за потврда во два чекора. Ќе го внесете вашиот телефонски број за да добиете код што мора да го внесете. По оваа фаза, ќе ве поттикне да ги внесете вашите информации за идентификација.
 • Исто како и секоја банкарска сметка или инвестициска сметка, мора да го докажете вашиот идентитет преку државна идентификација. За жител на Соединетите Американски Држави, ова ќе бара идентификација на фотографија или број за социјално осигурување. Во овој момент, вашата сметка на Coinbase ќе биде креирана, а потоа ќе можете да ги додадете информациите за вашата банкарска сметка, кредитна картичка или дебитна картичка за да овозможите депозити и повлекувања за да можете да започнете со тргување или инвестирање.
 • Следниот чекор би бил да се направи минимален депозит. Овој чекор треба да се заврши пред трговецот да продолжи со купување на крипто. Тие треба да одат на почетната страница, да се логираат на сметката и да изберат кој било од начините на плаќање за депонирање на средствата. Ова може да се направи преку кредитни картички , банкарски трансфер или PayPal.
 • Кога трговецот ќе ги додаде средствата на сметката, може да оди на „купување Crypto“ и потоа да го избере дигиталното средство што сакаат да го купат. Следниот чекор би бил да го внесете плаќањето и потоа да ги потврдите деталите за трансакцијата. И на крај, тие ја добиваат криптовалутата во нивниот паричник.

начини за плаќање

Начините на плаќање прифатени од Coinbase во моментов се –

 • Жичен трансфер – Трговците можат директно да ја поврзат својата банкарска сметка со сметката на Coinbase за да ја купат криптовалутата по многу ниска такса. Користењето банкарска сметка за трансфери може да потрае од 1 до 5 работни дена. Трансферите на ACH се користат во САД, додека трансферите на СЕПА се користат во Европа и ОК
 • Дебитна картичка или Visa или Mastercard - Можете да купите која било количина на крипти, што инаку може да биде ограничено со банкарски трансфер. Можете да купите криптовалута веднаш со провизија за трансакција од 3,99%. Поради банкарските регулативи, оваа платформа ја суспендираше поддршката за кредитни картички како начин на плаќање. Ако картичката не е 3D безбедна, треба да направите SEPA трансфер.
 • Можете исто така да користите PayPal како начин на плаќање за да ги повлечете вашите средства.

Апликација за паричник Coinbase

Многу почетници во нивните прегледи велат дека паричникот Coinbase е неверојатно лесен за користење. Корисниците не само што можат да истражуваат криптовалути во побезбедна, порегулирана средина, туку и да пристапат до airdrops и иницијални понуди на монети (ICO) преку паричникот. Не ви треба сметка за да го користите паричникот. Паричникот ги чува приватните клучеви на уредот за сопственикот и само тој има пристап до средствата.

Компјутерскиот софтвер за паричник Coinbase е достапен на уредите со iOS и Android.

Преглед на Coinbase

Преглед на Coinbase – паричник Coinbase

Поддршка за корисници

Услугата за клиенти на Coinbase е одлична и многу посветена.Услугата за клиенти може да се постигне преку разговор во живо, Твитер, е-пошта и телефон. Можете исто така да пополните формулар за контакт достапен на Coinbase com. Можете да ја повикате поддршката на Coinbase за веднаш да ја оневозможите вашата сметка ако се сомневате дека вашата сметка е компромитирана. Телефонскиот број за поддршка на корисници може да се најде на формуларот за барање за е-пошта.

Пресудата

Преглед на Coinbase

Преглед на Coinbase - Пресудата

Врз основа на прегледите на Coinbase, може да се заклучи дека Coinbase постојано се рангира меѓу најдобрите размени за криптовалути за инвеститорите кои сакаат да инвестираат во Bitcoin, но немаат никакво инвестициско искуство. И покрај тоа што наплаќа високи такси , некои од неговите карактеристики како што се програмата за учење и функцијата за повторливи купувања им овозможуваат на неискусните трговци да го разберат пазарот на криптовалути. Новите трговци можат да започнат со крипто тргување со доверба користејќи Coinbase. Coinbase, исто така, нуди Coinbase Pro за напредни трговци каде што тие можат да имаат корист од неговите пониски такси и робусното цртање на графикони. Генерално, Coinbase е дизајниран имајќи го на ум почетникот, но неговите карактеристики и функционалности им овозможуваат на трговците почетници и ветерани да тргуваат со криптовалути со доверба.

Преглед на Coinbase

Преглед на Coinbase - Инвеститори

Сега кога завршивте со читање на овој преглед на Coinbase, ќе имате добро разбирање за Coinbase и што нуди. Уште поважно, ќе можете да одлучите дали Coinbase е вистинската размена на криптовалути за вас!

Најчесто поставувани прашања

Дали е Coinbase легален и безбеден?

Да, Coinbase нашироко се смета за една од најсигурните и најлегитимните платформи за размена на криптовалути на глобално ниво.

Како да повлечам пари од Coinbase?

За да ги повлечете вашите средства, треба да се најавите на вашата сметка на Coinbase и да кликнете на табулаторот на копчето за повлекување. Веднаш ќе се отвори нов прозорец и ќе треба да ја внесете сумата што сакате да ја повлечете и да наведете каде треба да се испратат вашите средства.

Може ли да ве измамат на Coinbase?

И покрај тоа што не е безбедно да ги складирате вашите пари на која било онлајн размена, Coinbase обезбедува безбеден и безбеден паричник што може да го користат трговците. Како што рековме претходно во прегледот, Coinbase складира 99% од своите средства преку офлајн ладилници до кои не може лесно да се пристапи. Исто така, треба да забележиме дека е тешко да се хакира ако средствата се чуваат во офлајн ладилници.

Кој е минималниот депозит што го бара Coinbase?

Coinbase бара минимален депозит од 1,99 долари.

Како можам да испратам крипто во друг паричник?

Ако ви е даден QR код , треба да ги следите следните чекори -

 • Изберете ја иконата QR дадена во горниот десен агол
 • Фотографирајте го кодот
 • Треба да ја внесете саканата сума и да кликнете продолжи
 • На крај, прегледајте ги деталите за трансакцијата и изберете испрати.
Thank you for rating.